Skip to main content

Lubuskie – region wielkich szans inwestycyjnych

Szukając miejsca na otworzenie własnego biznesu, inwestycje, czy po prostu nową siedzibę dla już istniejącego przedsiębiorstwa, bierzemy pod uwagę masę różnych czynników. Nie ma tu miejsca na przypadkowe błędy i nieprzemyślane decyzje. Wybór odpowiedniej lokalizacji na naszą inwestycję musi być poprzedzony szczegółową analizą całego szeregu czynników od szans i zagrożeń po samo zapotrzebowanie rynku na nasz produkt, czy usługę. Inną kwestią jest otwartość regionu na inwestycje i wsparcie, jakiego udziela nowym inwestorom. Z akcji odkryj Lubuskie, dowiedzieliśmy się, że to właśnie ten region jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycje w Polsce. Dlaczego? Zapraszamy do artykułu!

Inwestycyjne okno na Europę

Lokalizacja biznesu to kluczowy element wpływający na jego sukces lub porażkę. Od infrastruktury, przez dostępne nieruchomości, na bazie pracowników kończąc, dobra lokalizacja musi zapewnić nam to wszystko na jak najwyższym poziomie. Tak się składa, że województwo lubuskie oferuje nawet znacznie więcej.

Już samo położenie Lubuskiego sprzyja inwestycjom. Rozciągające się przy granicy z Niemcami województwo leży w ścisłym centrum Europy, co daje potencjalnym inwestycjom cały szereg możliwości, których próżno szukać w innych lokalizacjach. Jest to okno na Europę z dostępem do rozbudowanej sieci autostrad europejskich i ogromnego rynku zbytu, jakim są Niemcy. Tak dobrze rozbudowana infrastruktura transportowa, w połączeniu z atrakcyjną lokalizacją sprawdzi się doskonale, jako miejsce dla firm opartych na transporcie i spedycji.

Kamień węgielny pod Twój biznes

Jak wiemy, ciężko jest prowadzić przedsiębiorstwo bez siedziby i fizycznego miejsca na warsztaty, hale produkcyjne, czy chociażby biura. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Lubuskie przygotowało dla inwestorów trzy atrakcyjne możliwości, które składają się na około 1300 ha terenów uzbrojonych.

W ich skład wchodzą Specjalne Strefy Ekonomiczne: Kostrzyńsko Słubicka (K-SSE), Wałbrzyska (WSSE) i Legnicka (LSSE) oraz Strefy Aktywności Gospodarczej (SAG). Oferują one nie tylko atrakcyjne, konkurencyjne ceny nieruchomości, ale także wiele ulg i benefitów dla tych, którzy zdecydują się zainwestować na tym terenie. Od częściowego zwolnienia z podatku CIT, przez darmową pomoc prawną przy załatwianiu formalności na zwolnieniu z podatku od nieruchomości kończąc.

Wykorzystaj potencjał Funduszy Europejskich

Fundusze Europejskie od lat napędzają rozwój na terenie całej Polski. Lubuskie nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wystarczy spojrzeń na wykorzystanie środków unijnych w ramach LRPO, czyli Lubuskiego regionalnego Programu Operacyjnego, by zauważyć, że w zaledwie 6 lat  (2007-2013) udało się dzięki nim zrealizować ponad 1000 projektów na rzecz rozwoju województwa. Dziś Lubuskie wcale nie zwalnia, dysponując jeszcze większym wsparciem, które czeka na inwestorów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. To aż 832,98 mln złotych wsparcia dla tych, którzy swoim rozwojem przyczynią się do rozwoju gospodarczego regionu i poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Dodaj komentarz