Skip to main content

Decydujesz się na uruchomienie programu partnerskiego, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym… i co dalej? Wybierz najlepszą dla siebie sieć afiliacyjną!

 

Marketing afiliacyjny cieszy się coraz większym uznaniem, dlatego też wzrasta liczba sieci afiliacyjnych zajmujących się łączeniem reklamodawców z wydawcami. Jak wybrać tę, która będzie najlepszą odpowiedzią na potrzeby naszego sklepu? Poniżej prezentujemy najważniejsze elementy, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze właściwej dla siebie sieci afiliacyjnej.

 

  1. Doświadczenie oraz reputacja sieci afiliacyjnej.

Staż działania sieci afiliacyjnej jest czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę. Im dłużej funkcjonuje dana sieć, tym więcej zrzesza wydawców i reklamodawców. Na przykład, sieć afiliacyjna webePartners powstała niespełna 9 lata temu a dziś sukcesywnie zarabia w niej aż 500 programów partnerskich oraz 10 000 wydawców! Często jest również tak, że dłużej istniejące sieci zdążyły stworzyć autorskie narzędzia do promocji swoich kampanii. Doświadczenie sieci umożliwia nam także weryfikację jej reputacji oraz wyników, jakie osiągnęła dotychczas we współpracy afiliacyjnej.

 

  1. Modele rozliczeń.

Afiliacja oferuje kilka możliwości rozliczeń. W przypadku sprzedaży, najczęściej stosuje się Cost Per Sale (wynagrodzenie za transakcję) oraz Cost Per Lead (wynagrodzenie za wygenerowanie leada). Dla reklamodawcy istotne jest, aby nawiązał współpracę z taką siecią, która umożliwi mu rozliczanie się w systemie dopasowanym do profilu jego firmy i jej założeń finansowych. Warto pamiętać, że jeżeli sieć afiliacyjna oferuje dany model rozliczania, to znaczy, że działają w niej wydawcy, którzy znają ten model i osiągają w nim wyniki.

Jeśli więc prowadzisz sklep internetowy, zwróć uwagę na to, czy w danej sieci działa wiele sklepów internetowych, zamiast na przykład serwisów finansowych. Będzie to oznaczało, że zarówno sieć, jak i jej wydawcy, posiadają doświadczenie w sukcesywnej promocji e-commerce.

 

  1. Obsługa klienta.

Dobra sieć to dobra obsługa klienta. Składają się na nią: szybki kontakt, wzorowe wsparcie techniczne oraz profesjonalna pomoc affiliate managerów. Kompetencje oraz dyspozycyjność opiekunów programów to ważne czynniki i powinno się je rozważyć przed wyborem sieci afiliacyjnej. Należy również pamiętać, że w Polsce istnieją także filie sieci zagranicznych. Nie każda z nich posiada polską obsługę klienta, co może skutecznie utrudniać współpracę.

 

Zanim więc rozpoczniesz współpracę z jakąkolwiek siecią afiliacyjną, dokładnie ją przeanalizuj według powyższych czynników a następnie wybierz tę właściwą i… działaj! Współpraca z dobrą siecią afiliacyjną to gwarancja efektywnego rozwoju – wiele możliwości w jednym miejscu i pod okiem doświadczonych znawców branży stanowią przepis na stale rosnące zyski!

 

 

 

Anna Biernacka

Content Manager w sieci afiliacyjnej webePartners.pl

Dodaj komentarz